Produkte > UNITED CHEMI-CON > E92F421VNT182MUA5T
E92F421VNT182MUA5T United Chemi-Con
E91_E92_Series.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1800UF 20% 420V SNAP
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 5 Lead
Size / Dimension: 1.772" Dia (45.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.984" (25.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 45mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.232" (107.50mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 1800 µF
Voltage - Rated: 420 V
Ripple Current @ Low Frequency: 10.5 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 15.015 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details E92F421VNT182MUA5T United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1800UF 20% 420V SNAP, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 5 Lead, Size / Dimension: 1.772" Dia (45.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.984" (25.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 45mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.232" (107.50mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 1800 µF, Voltage - Rated: 420 V, Ripple Current @ Low Frequency: 10.5 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 15.015 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote E92F421VNT182MUA5T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
E92F421VNT182MUA5T E92F421VNT182MUA5T Hersteller : Chemi-Con ucc_U91_U92_Catalog-1210984.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 420V 1800uF 20% Long Life