Produkte > LUMEL > EA12N F41600000000
EA12N F41600000000
EA12N F41600000000 LUMEL
EB16_EA16_EA17_EA19_EA12_data_sheet.pdf
Hersteller: LUMEL
Category: Ammeters
Description: Ammeter; on panel; I AC: 0÷100A; True RMS; Class: 1.5; 40÷72Hz; 600V
Manufacturer series: EA12
Standard equipment: mounting holder x4
Mounting: on panel
Kind of measurement: indirect with 5A current transformer
IP rating: IP52
True effective value measurement: True RMS
Scale features: working position 90°
AC current measuring range: 0...100A
Scale length: 146mm
Dimensions (W x H x D): 144x144mm
Accuracy class: 1.5
Frequency: 40...72Hz
Electrical overload: max 200A
Max. voltage: 0.6kV
Measurement: AC current
Type of meter: ammeter
Kind of meter: analogue; mounting
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EA12N F41600000000 LUMEL
Category: Ammeters, Description: Ammeter; on panel; I AC: 0÷100A; True RMS; Class: 1.5; 40÷72Hz; 600V, Manufacturer series: EA12, Standard equipment: mounting holder x4, Mounting: on panel, Kind of measurement: indirect with 5A current transformer, IP rating: IP52, True effective value measurement: True RMS, Scale features: working position 90°, AC current measuring range: 0...100A, Scale length: 146mm, Dimensions (W x H x D): 144x144mm, Accuracy class: 1.5, Frequency: 40...72Hz, Electrical overload: max 200A, Max. voltage: 0.6kV, Measurement: AC current, Type of meter: ammeter, Kind of meter: analogue; mounting.