Produkte > LUMEL > EA16N E61300000A0
EA16N E61300000A0
  • EA16N E61300000A0
  • EA16N E61300000A0
EA16N E61300000A0 LUMEL
EB16_EA16_EA17_EA19_EA12_data_sheet.pdf
Hersteller: LUMEL
Category: Voltmeters
Description: Voltmeter; on panel; VAC: 0÷250V; Class: 1.5; True RMS; 40÷72Hz
Related items: ATS-500
Measurement: AC voltage
Type of meter: voltmeter
Kind of meter: analogue; mounting
Manufacturer series: EA16
Mounting: for DIN rail mounting (optional); on panel
IP rating: IP52
Standard equipment: mounting holder x2
True effective value measurement: True RMS
Scale features: working position 90°
AC voltage measuring range: 0...250V
Scale length: 41mm
Dimensions (W x H x D): 48x48mm
Accuracy class: 1.5
Frequency: 40...72Hz
Max. voltage: 300V
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EA16N E61300000A0 LUMEL
Category: Voltmeters, Description: Voltmeter; on panel; VAC: 0÷250V; Class: 1.5; True RMS; 40÷72Hz, Related items: ATS-500, Measurement: AC voltage, Type of meter: voltmeter, Kind of meter: analogue; mounting, Manufacturer series: EA16, Mounting: for DIN rail mounting (optional); on panel, IP rating: IP52, Standard equipment: mounting holder x2, True effective value measurement: True RMS, Scale features: working position 90°, AC voltage measuring range: 0...250V, Scale length: 41mm, Dimensions (W x H x D): 48x48mm, Accuracy class: 1.5, Frequency: 40...72Hz, Max. voltage: 300V.