Produkte > LUMEL > EA19N C71000000000
EA19N C71000000000
EA19N C71000000000 LUMEL
EB16_EA16_EA17_EA19_EA12_data_sheet.pdf
Hersteller: LUMEL
Category: Voltmeters
Description: Voltmeter; on panel; VAC: 0÷1.2kV; Class: 1.5; True RMS; 40÷72Hz
Type of meter: voltmeter
Mounting: for DIN rail mounting (optional); on panel
AC voltage measuring range: 0...1.2kV
Accuracy class: 1.5
Measurement: AC voltage
True effective value measurement: True RMS
Frequency: 40...72Hz
Max. voltage: 0.6kV
IP rating: IP52
Kind of meter: analogue; mounting
Measuring instrument features: for use with voltage transformers 100V
Standard equipment: mounting holder x2
Scale length: 97mm
Dimensions (W x H x D): 96x96mm
Scale features: working position 90°
Manufacturer series: EA19
Related items: ATS-100
Version: polska
Electrical overload: max 1200V
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EA19N C71000000000 LUMEL
Category: Voltmeters, Description: Voltmeter; on panel; VAC: 0÷1.2kV; Class: 1.5; True RMS; 40÷72Hz, Type of meter: voltmeter, Mounting: for DIN rail mounting (optional); on panel, AC voltage measuring range: 0...1.2kV, Accuracy class: 1.5, Measurement: AC voltage, True effective value measurement: True RMS, Frequency: 40...72Hz, Max. voltage: 0.6kV, IP rating: IP52, Kind of meter: analogue; mounting, Measuring instrument features: for use with voltage transformers 100V, Standard equipment: mounting holder x2, Scale length: 97mm, Dimensions (W x H x D): 96x96mm, Scale features: working position 90°, Manufacturer series: EA19, Related items: ATS-100, Version: polska, Electrical overload: max 1200V.