Produkte > LUMEL > EA19N C72100000101
EA19N C72100000101 LUMEL
Category: Voltmeters
Description: Voltmeter; on panel; VAC: 0÷15kV; 40÷72Hz; Length: 97mm; 96x96mm
Manufacturer series: EA19
Version: polska
Measuring instrument features: for use with voltage transformers 100V
IP rating: IP52
Standard equipment: mounting holder x2; with an extra quality inspection certificate
AC voltage measuring range: 0...15kV
Dimensions (W x H x D): 96x96mm
Scale length: 97mm
Frequency: 40...72Hz
Electrical overload: max 18000V
Produktbewertung abgeben
Technische Details EA19N C72100000101 LUMEL
Category: Voltmeters, Description: Voltmeter; on panel; VAC: 0÷15kV; 40÷72Hz; Length: 97mm; 96x96mm, Manufacturer series: EA19, Version: polska, Measuring instrument features: for use with voltage transformers 100V, IP rating: IP52, Standard equipment: mounting holder x2; with an extra quality inspection certificate, Mounting: on panel; screw, Scale features: working position 90°, AC voltage measuring range: 0...15kV, Dimensions (W x H x D): 96x96mm, Scale length: 97mm, Frequency: 40...72Hz, Electrical overload: max 18000V, Measurement: AC voltage, Type of meter: voltmeter, Kind of meter: analogue; mounting, Related items: ATS-100.