Produkte > LUMEL > EA19N E41600000000
EA19N E41600000000
  • EA19N E41600000000
  • EA19N E41600000000
EA19N E41600000000 LUMEL
EB16_EA16_EA17_EA19_EA12_data_sheet.pdf
Hersteller: LUMEL
Category: Ammeters
Description: Ammeter; on panel; I AC: 0÷100A; True RMS; Class: 1.5; 40÷72Hz; 600V
Type of meter: ammeter
Mounting: for DIN rail mounting (optional); on panel
Kind of meter: analogue; mounting
Accuracy class: 1.5
Measurement: AC current
Dimensions (W x H x D): 96x96mm
Kind of measurement: indirect with 5A current transformer
Manufacturer series: EA19
IP rating: IP52
Standard equipment: mounting holder x2
Version: polska
True effective value measurement: True RMS
AC current measuring range: 0...100A
Scale length: 97mm
Frequency: 40...72Hz
Max. voltage: 0.6kV
Related items: ATS-100
Scale features: working position 90°
auf Bestellung 7 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EA19N E41600000000 LUMEL
Category: Ammeters, Description: Ammeter; on panel; I AC: 0÷100A; True RMS; Class: 1.5; 40÷72Hz; 600V, Type of meter: ammeter, Mounting: for DIN rail mounting (optional); on panel, Kind of meter: analogue; mounting, Accuracy class: 1.5, Measurement: AC current, Dimensions (W x H x D): 96x96mm, Kind of measurement: indirect with 5A current transformer, Manufacturer series: EA19, IP rating: IP52, Standard equipment: mounting holder x2, Version: polska, True effective value measurement: True RMS, AC current measuring range: 0...100A, Scale length: 97mm, Frequency: 40...72Hz, Max. voltage: 0.6kV, Related items: ATS-100, Scale features: working position 90°.