Produkte > LUMEL > EA19N E61400000000
EA19N E61400000000
  • EA19N E61400000000
  • EA19N E61400000000
EA19N E61400000000 LUMEL
EB16_EA16_EA17_EA19_EA12_data_sheet.pdf
Hersteller: LUMEL
Category: Voltmeters
Description: Voltmeter; on panel; VAC: 0÷400V; Class: 1.5; True RMS; 40÷72Hz
Related items: ATS-100
Version: polska
Mounting: for DIN rail mounting (optional); on panel
IP rating: IP52
Standard equipment: mounting holder x2
True effective value measurement: True RMS
Type of meter: voltmeter
Scale features: working position 90°
AC voltage measuring range: 0...400V
Scale length: 97mm
Dimensions (W x H x D): 96x96mm
Accuracy class: 1.5
Frequency: 40...72Hz
Max. voltage: 0.6kV
Manufacturer series: EA19
Measurement: AC voltage
Kind of meter: analogue; mounting
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EA19N E61400000000 LUMEL
Category: Voltmeters, Description: Voltmeter; on panel; VAC: 0÷400V; Class: 1.5; True RMS; 40÷72Hz, Related items: ATS-100, Version: polska, Mounting: for DIN rail mounting (optional); on panel, IP rating: IP52, Standard equipment: mounting holder x2, True effective value measurement: True RMS, Type of meter: voltmeter, Scale features: working position 90°, AC voltage measuring range: 0...400V, Scale length: 97mm, Dimensions (W x H x D): 96x96mm, Accuracy class: 1.5, Frequency: 40...72Hz, Max. voltage: 0.6kV, Manufacturer series: EA19, Measurement: AC voltage, Kind of meter: analogue; mounting.