EAC14-50-3P
EAC14-50-3P Eaton - Electronics Division
eaton-eac14-14x38-ev-fuse-data-sheet-elx1308-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FUSE EV 50A 420VAC 500VDC 3P
Packaging: Box
Package / Case: Radial Bend Cylinder
Size / Dimension: 0.589" Dia x 1.555" L (14.96mm x 39.50mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 50A
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: Electrical, Industrial
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 6kA AC, 20kA DC
Voltage Rating - AC: 420 VAC
Voltage Rating - DC: 500 VDC
auf Bestellung 190 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EAC14-50-3P Eaton - Electronics Division
Description: FUSE EV 50A 420VAC 500VDC 3P, Packaging: Box, Package / Case: Radial Bend Cylinder, Size / Dimension: 0.589" Dia x 1.555" L (14.96mm x 39.50mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 50A, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Electrical, Industrial, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 6kA AC, 20kA DC, Voltage Rating - AC: 420 VAC, Voltage Rating - DC: 500 VDC.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EAC14-50-3P EAC14-50-3P Hersteller : Eaton Electronics eaton-eac14-14x38-ev-fuse-data-sheet-elx1308-en.pdf Automotive Fuses EAC14 Family, 50 Amp, 420 Vac / 500 Vdc, 6 kA / 10 kA I.R., 14 x 38 mm footprint, 3P Terminal