Produkte > ERP > EBR010E-0250-42-CE
EBR010E-0250-42-CE
EBR010E-0250-42-CE ERP
EBR-Series-1-pager-1150006.pdf
Hersteller: ERP
LED Power Supplies 220 to 240 Vac, 85% efficiency, Round Plastic Case, Reverse Phase dimming, 1-100% dimming range, 10.5 W max, 250 mA Iout, 42 V max Vout
auf Bestellung 69 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EBR010E-0250-42-CE ERP
Description: LED DRIVER CC AC/DC 30-42V 250MA, Features: OCP, OTP, SCP, Packaging: Box, Size / Dimension: 2.28" Dia x 1.25" H (57.9mm x 31.8mm), Voltage - Output: 30 ~ 42V, Type: Constant Current, Operating Temperature: -30°C ~ 90°C, Termination Style: Wire Leads, Voltage - Input (Max): 240VAC, Approval Agency: CE, cURus, Ratings: IP20, Efficiency: 87%, Topology: AC DC Converter, Current - Output (Max): 250mA, Dimming: ELV, Triac, Voltage - Input (Min): 220VAC, Power (Watts): 8 W, Number of Outputs: 1, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote EBR010E-0250-42-CE
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EBR010E-0250-42-CE EBR010E-0250-42-CE Hersteller : ERP Power, LLC EBR-Series-1-pager.pdf Description: LED DRIVER CC AC/DC 30-42V 250MA
Features: OCP, OTP, SCP
Packaging: Box
Size / Dimension: 2.28" Dia x 1.25" H (57.9mm x 31.8mm)
Voltage - Output: 30 ~ 42V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -30°C ~ 90°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 240VAC
Approval Agency: CE, cURus
Ratings: IP20
Efficiency: 87%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 250mA
Dimming: ELV, Triac
Voltage - Input (Min): 220VAC
Power (Watts): 8 W