Produkte > OMNION POWER > EBVW017A0S14R0641Z
EBVW017A0S14R0641Z
EBVW017A0S14R0641Z OmniOn Power
ETS0039564
Hersteller: OmniOn Power
Description: DC DC CONVERTER 14V 238W
Packaging: Tray
Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
Package / Case: 8-DIP Module
Size / Dimension: 2.28" L x 0.90" W x 0.30" H (57.9mm x 22.8mm x 7.6mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 75V
Efficiency: 95.5%
Current - Output (Max): 17A
Voltage - Input (Min): 36V
Voltage - Output 1: 14V
Control Features: Enable, Active Low
Part Status: Active
Power (Watts): 238 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 2.25 kV
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EBVW017A0S14R0641Z OmniOn Power
Description: DC DC CONVERTER 14V 238W, Packaging: Tray, Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO, Package / Case: 8-DIP Module, Size / Dimension: 2.28" L x 0.90" W x 0.30" H (57.9mm x 22.8mm x 7.6mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 75V, Efficiency: 95.5%, Current - Output (Max): 17A, Voltage - Input (Min): 36V, Voltage - Output 1: 14V, Control Features: Enable, Active Low, Part Status: Active, Power (Watts): 238 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 2.25 kV.
Weitere Produktangebote EBVW017A0S14R0641Z
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EBVW017A0S14R0641Z EBVW017A0S14R0641Z Hersteller : GE Critical Power EBVW017A0S14R0-476383.pdf Isolated DC/DC Converters 48Vin 14Vout 17A TH 3.68mmPin neg logic