Produkte > OMNION POWER™ > EBVW020A0B41-HZ
EBVW020A0B41-HZ
EBVW020A0B41-HZ OmniOn Power™
ETS0036840
Hersteller: OmniOn Power™
Description: DC DC CONVERTER 12V 240W
Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
Packaging: Bulk
Package / Case: 8-DIP Module, 1/8 Brick
Size / Dimension: 2.30" L x 0.90" W x 0.44" H (58.4mm x 22.9mm x 11.1mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Intermediate Bus Converter
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 75V
Efficiency: 95.2%
Current - Output (Max): 20A
Voltage - Input (Min): 36V
Voltage - Output 1: 12V
Control Features: Enable, Active Low
Power (Watts): 240 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 2.25 kV
Produktbewertung abgeben
Technische Details EBVW020A0B41-HZ OmniOn Power™
Description: DC DC CONVERTER 12V 240W, Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO, Packaging: Bulk, Package / Case: 8-DIP Module, 1/8 Brick, Size / Dimension: 2.30" L x 0.90" W x 0.44" H (58.4mm x 22.9mm x 11.1mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Intermediate Bus Converter, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 75V, Efficiency: 95.2%, Current - Output (Max): 20A, Voltage - Input (Min): 36V, Voltage - Output 1: 12V, Control Features: Enable, Active Low, Power (Watts): 240 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 2.25 kV.
Weitere Produktangebote EBVW020A0B41-HZ
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EBVW020A0B41-HZ EBVW020A0B41-HZ Hersteller : GE Critical Power EBVW020A0B_v1%2024%202-25-16-368681.pdf Isolated DC/DC Converters 36-75 VDC INPUT 12VDC OUTPUT 240W