EC95F103V
EC95F103V Amphenol Thermometrics
AAS-920-273H-Thermometrics-NTC-Type-95-091819-web.pdf
Hersteller: Amphenol Thermometrics
Description: THERMISTOR NTC 10KOHM 3969K BEAD
Packaging: Bulk
Package / Case: Bead
Mounting Type: Free Hanging
Operating Temperature: -80°C ~ 150°C
B25/85: 3969K
Resistance in Ohms @ 25°C: 10k
Resistance Tolerance: ±0.1°C
Length - Lead Wire: 2.50" (63.50mm)
Part Status: Active
Power - Max: 75 mW
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EC95F103V Amphenol Thermometrics
Description: THERMISTOR NTC 10KOHM 3969K BEAD, Packaging: Bulk, Package / Case: Bead, Mounting Type: Free Hanging, Operating Temperature: -80°C ~ 150°C, B25/85: 3969K, Resistance in Ohms @ 25°C: 10k, Resistance Tolerance: ±0.1°C, Length - Lead Wire: 2.50" (63.50mm), Part Status: Active, Power - Max: 75 mW.
Weitere Produktangebote EC95F103V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EC95F103V EC95F103V Hersteller : Amphenol Advanced Sensors AAS_920_273G_Thermometrics_NTC_Type_95_110117_web_-1315869.pdf NTC (Negative Temperature Coefficient) Thermistors 10kOhms +-1C Epoxy Coated