EC95G503W
EC95G503W Amphenol Advanced Sensors
AAS-920-273H-Thermometrics-NTC-Type-95-091819-web.pdf
Hersteller: Amphenol Advanced Sensors
NTC (Negative Temperature Coefficient) Thermistors 50 kohm +/-2deg C
auf Bestellung 1405 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EC95G503W Amphenol Advanced Sensors
Description: THERMISTOR NTC 50KOHM 3470K BEAD, Packaging: Bulk, Package / Case: Bead, Mounting Type: Free Hanging, Operating Temperature: -80°C ~ 150°C, B0/50: 3950K, B25/50: 3470K, B25/85: 4252K, Resistance in Ohms @ 25°C: 50k, Resistance Tolerance: ±0.1°C, Length - Lead Wire: 2.50" (63.50mm), Part Status: Active, Power - Max: 75 mW.
Mounting Type: Free Hanging
Operating Temperature: -80°C ~ 150°C
B0/50: 3950K
B25/50: 3470K
Resistance in Ohms @ 25°C: 50k
Resistance Tolerance: ±0.1°C
Length - Lead Wire: 2.50" (63.50mm)
Part Status: Active
Power - Max: 75 mW