ECA-1CHG470I Panasonic Electronic Components
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL TH
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.472" (12.00mm)
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 77 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 115.5 mA @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details ECA-1CHG470I Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL TH, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.472" (12.00mm), Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 77 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 115.5 mA @ 100 kHz.
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
ECA-1CHG470I | Hersteller : Panasonic |
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded Al Lytic Cap Radial NHG Series 105C |
auf Bestellung 470 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
ECA-1CHG470I | Hersteller : Panasonic Electronic Components |
Description: CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL THPackaging: Cut Tape (CT) Tolerance: ±20% Package / Case: Radial, Can Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm) Polarization: Polar Mounting Type: Through Hole Operating Temperature: -55°C ~ 105°C Applications: General Purpose Lead Spacing: 0.098" (2.50mm) Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C Height - Seated (Max): 0.472" (12.00mm) Capacitance: 47 µF Voltage - Rated: 16 V Ripple Current @ Low Frequency: 77 mA @ 120 Hz Ripple Current @ High Frequency: 115.5 mA @ 100 kHz |
auf Bestellung 1760 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
Category: THT electrolytic capacitors Description: Capacitor: electrolytic; 47uF; 16VDC; 5x11mm; ±20%; 1000h; NHG Type of capacitor: electrolytic Capacitance: 47µF Operating voltage: 16V DC Body dimensions: 5x11mm Tolerance: ±20% Operating temperature: max. 105°C Manufacturer series: NHG Service life: 1000h |