ECA-1EM222B Panasonic Electronic Components
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 25V RADIAL
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Capacitance: 2200 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.2 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.04 A @ 10 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details ECA-1EM222B Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 25V RADIAL, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Capacitance: 2200 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.2 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.04 A @ 10 kHz.
Preis | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
ECA-1EM222B | Hersteller : Panasonic Electronic Components |
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 25V RADIALPackaging: Cut Tape (CT) Tolerance: ±20% Package / Case: Radial, Can Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm) Polarization: Polar Mounting Type: Through Hole Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Applications: General Purpose Lead Spacing: 0.197" (5.00mm) Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm) Capacitance: 2200 µF Voltage - Rated: 25 V Ripple Current @ Low Frequency: 1.2 A @ 120 Hz Ripple Current @ High Frequency: 2.04 A @ 10 kHz |
auf Bestellung 192 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
ECA-1EM222B | Hersteller : Panasonic |
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded Al Lytic Cap 85C Radial M Series |
auf Bestellung 527 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
Category: THT electrolytic capacitorsDescription: Capacitor: electrolytic; THT; 2200uF; 25VDC; Ø12.5x25mm; Pitch: 5mm Type of capacitor: electrolytic Mounting: THT Capacitance: 2.2mF Operating voltage: 25V DC Body dimensions: Ø12.5x25mm Terminal pitch: 5mm Tolerance: ±20% Operating temperature: -40...85°C Height: 25mm Diameter: 12.5mm Service life: 2000h Manufacturer series: M Operating current: 1.2A |