ECA-2AM470BJ Panasonic Electronic Components
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 47UF 20% 100V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm)
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 100 V
Ripple Current @ Low Frequency: 180 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 306 mA @ 10 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details ECA-2AM470BJ Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 47UF 20% 100V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm), Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 100 V, Ripple Current @ Low Frequency: 180 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 306 mA @ 10 kHz.
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
ECA-2AM470BJ | Hersteller : Panasonic Electronic Components |
Description: CAP ALUM 47UF 20% 100V RADIAL THTolerance: ±20% Packaging: Cut Tape (CT) Package / Case: Radial, Can Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm) Polarization: Polar Mounting Type: Through Hole Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Applications: General Purpose Lead Spacing: 0.138" (3.50mm) Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm) Capacitance: 47 µF Voltage - Rated: 100 V Ripple Current @ Low Frequency: 180 mA @ 120 Hz Ripple Current @ High Frequency: 306 mA @ 10 kHz |
auf Bestellung 372 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
ECA-2AM470BJ | Hersteller : Panasonic |
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded Al Lytic Cap 85C Radial M Series |
auf Bestellung 5102 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
Cap Aluminum Lytic 47uF 100V 20% (8 X 11.5mm) Radial 5mm 0.18A 2000h 85°C Ammo Automotive AEC-Q200 |
Produkt ist nicht verfügbar |
Category: THT electrolytic capacitors Description: Capacitor: electrolytic; 47uF; 100V; 8x12.5mm; ±20%; 2000h; M Type of capacitor: electrolytic Capacitance: 47µF Operating voltage: 100V Body dimensions: 8x12.5mm Tolerance: ±20% Operating temperature: max. 85°C Service life: 2000h Manufacturer series: M |