ECE-A1AKS330B
ECE-A1AKS330B Panasonic Electronic Components
KS-A_Series_DS.pdf
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 33UF 20% 10V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm)
Capacitance: 33 µF
Voltage - Rated: 10 V
Ripple Current @ Low Frequency: 43 mA @ 120 Hz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ECE-A1AKS330B Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 33UF 20% 10V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm), Capacitance: 33 µF, Voltage - Rated: 10 V, Ripple Current @ Low Frequency: 43 mA @ 120 Hz.
Weitere Produktangebote ECE-A1AKS330B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ECE-A1AKS330B ECE-A1AKS330B Hersteller : Panasonic KS-A_Series_DS.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 10VDC 33uF POLARIZED