ECE-A1HN010UB
ECE-A1HN010UB Panasonic Electronic Components
SU%28Bi-polar%29_Type_A.pdf
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Polarization: Bi-Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.472" (12.00mm)
Capacitance: 1 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ High Frequency: 17 mA @ 10 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ECE-A1HN010UB Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Polarization: Bi-Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.472" (12.00mm), Capacitance: 1 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ High Frequency: 17 mA @ 10 kHz.