ECE-A1VKS3R3I
ECE-A1VKS3R3I Panasonic Electronic Components
KS-A_Series_DS.pdf
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 3.3UF 20% 35V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.157" Dia (4.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm)
Capacitance: 3.3 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 16 mA @ 120 Hz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ECE-A1VKS3R3I Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 3.3UF 20% 35V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.157" Dia (4.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm), Capacitance: 3.3 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 16 mA @ 120 Hz.
Weitere Produktangebote ECE-A1VKS3R3I
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ECE-A1VKS3R3I ECE-A1VKS3R3I Hersteller : Panasonic ABA0000C1059-947582.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 35VDC 3.3uF SU