ECL155-150E Eaton - Bussmann Electrical Division
ECL155.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE CARTRIDGE 150A 15.5KVAC CYL
Packaging: Bulk
Features: Indicating
Package / Case: Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Size / Dimension: 0.827" L x 0.118" W (21.00mm x 3.00mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 150A