ECQ-E10394KFB Panasonic Electronic Components
ABD0000C179.pdf
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP FILM 0.39UF 10% 1KVDC RAD
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Capacitance: 0.39 µF
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ECQ-E10394KFB Panasonic Electronic Components
Description: CAP FILM 0.39UF 10% 1KVDC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Capacitance: 0.39 µF.
Weitere Produktangebote ECQ-E10394KFB
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ECQ-E10394KFB ECQ-E10394KFB Hersteller : Panasonic ABD0000C179.pdf Film Capacitors 1.0kV 0.39uF 1% MPET L/S=7.5mm