ECQ-E1225JFA Panasonic Electronic Components
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP FILM 2.2UF 5% 100VDC RADIAL
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - DC: 100V
Height - Seated (Max): 0.630" (16.00mm)
Capacitance: 2.2 µF
Size / Dimension: 0.728" L x 0.276" W (18.50mm x 7.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ECQ-E1225JFA Panasonic Electronic Components
Description: CAP FILM 2.2UF 5% 100VDC RADIAL, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - DC: 100V, Height - Seated (Max): 0.630" (16.00mm), Capacitance: 2.2 µF, Size / Dimension: 0.728" L x 0.276" W (18.50mm x 7.00mm).
Weitere Produktangebote ECQ-E1225JFA
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ECQ-E1225JFA ECQ-E1225JFA Hersteller : Panasonic Film Capacitors 100VDC 2.2uF 5% MPET L/S=15mm