ECQ-E4103KT Panasonic Electronic Components
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP FILM 10000PF 10% 400VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - DC: 400V
Height - Seated (Max): 0.331" (8.40mm)
Capacitance: 10000 pF
Size / Dimension: 0.425" L x 0.169" W (10.80mm x 4.30mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details ECQ-E4103KT Panasonic Electronic Components
Description: CAP FILM 10000PF 10% 400VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - DC: 400V, Height - Seated (Max): 0.331" (8.40mm), Capacitance: 10000 pF, Size / Dimension: 0.425" L x 0.169" W (10.80mm x 4.30mm).
Weitere Produktangebote ECQ-E4103KT
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ECQ-E4103KT ECQ-E4103KT Hersteller : Panasonic ABD0000CE23-68530.pdf Film Capacitors 400VDC 0.01uF 10% MPET L/S=7.5mm
Produkt ist nicht verfügbar
ECQE4103KT Hersteller : PANASONIC Category: THT Film Capacitors
Description: Capacitor: polyimide; ECQE; 0.01uF; 400VDC; 10.8x4.3x7.4mm; THT
Type of capacitor: polyimide
Capacitance: 10nF
Operating voltage: 400V DC
Mounting: THT
Manufacturer series: ECQE
Tolerance: ±10%
Body dimensions: 10.8x4.3x7.4mm
Terminal pitch: 7.5mm
Operating temperature: -40...105°C