ECQ-E4225KT Panasonic Electronic Components
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP FILM 2.2UF 10% 400VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - DC: 400V
Height - Seated (Max): 0.925" (23.50mm)
Capacitance: 2.2 µF
Size / Dimension: 1.240" L x 0.433" W (31.50mm x 11.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details ECQ-E4225KT Panasonic Electronic Components
Description: CAP FILM 2.2UF 10% 400VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - DC: 400V, Height - Seated (Max): 0.925" (23.50mm), Capacitance: 2.2 µF, Size / Dimension: 1.240" L x 0.433" W (31.50mm x 11.00mm).
Weitere Produktangebote ECQ-E4225KT
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ECQ-E4225KT ECQ-E4225KT Hersteller : Panasonic 980 Film Capacitors 400VDC 2.2uF 10% MPET L/S=27.5mm