ECQ-E6154JFC Panasonic Electronic Components
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP FILM 0.15UF 5% 630VDC RADIAL
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - DC: 630V
Height - Seated (Max): 0.646" (16.40mm)
Capacitance: 0.15 µF
Size / Dimension: 0.728" L x 0.295" W (18.50mm x 7.50mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details ECQ-E6154JFC Panasonic Electronic Components
Description: CAP FILM 0.15UF 5% 630VDC RADIAL, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - DC: 630V, Height - Seated (Max): 0.646" (16.40mm), Capacitance: 0.15 µF, Size / Dimension: 0.728" L x 0.295" W (18.50mm x 7.50mm).
Weitere Produktangebote ECQ-E6154JFC
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ECQ-E6154JFC ECQ-E6154JFC Hersteller : Panasonic ABD0000C179-947645.pdf Film Capacitors 630VDC .15uF 5% MPET L/S=15mm