Produkte > PANASONIC > ECQ-UAAF185K
ECQ-UAAF185K
ECQ-UAAF185K Panasonic
Panasonic_Capacitor Film Leaded (ECQ-UA Series) 042420.pdf
Hersteller: Panasonic
Safety Capacitors 275VAC 1.8uF 10% LS=27.5mm ST Lead
auf Bestellung 2924 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ECQ-UAAF185K Panasonic
Description: CAP FILM 1.8UF 10% 275VAC RADIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 110°C, Applications: EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: X2, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 275V, Height - Seated (Max): 0.984" (25.00mm), Capacitance: 1.8 µF, Size / Dimension: 1.220" L x 0.571" W (31.00mm x 14.50mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ECQ-UAAF185K ECQ-UAAF185K Hersteller : Panasonic Electronic Components ABD0000C249.pdf Description: CAP FILM 1.8UF 10% 275VAC RADIAL
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 110°C
Applications: EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Ratings: X2
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 275V
Height - Seated (Max): 0.984" (25.00mm)
Capacitance: 1.8 µF
Size / Dimension: 1.220" L x 0.571" W (31.00mm x 14.50mm)