ECQ-UBAF682VA
ECQ-UBAF682VA Panasonic Electronic Components
ast-ind-127757.pdf
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP FILM 0.0068UF 20% 300VAC RAD
Tolerance: ±20%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 110°C
Applications: EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Ratings: X1, Y2
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 300V
Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm)
Capacitance: 6800 pF
Size / Dimension: 0.602" L x 0.197" W (15.30mm x 5.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details ECQ-UBAF682VA Panasonic Electronic Components
Description: CAP FILM 0.0068UF 20% 300VAC RAD, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 110°C, Applications: EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Ratings: X1, Y2, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 300V, Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm), Capacitance: 6800 pF, Size / Dimension: 0.602" L x 0.197" W (15.30mm x 5.00mm).
Weitere Produktangebote ECQ-UBAF682VA
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ECQ-UBAF682VA ECQ-UBAF682VA Hersteller : Panasonic Panasonic_Capacitor_Film_Leaded__ECQ_UB_Series_-1901654.pdf Film Capacitors 300VAC 0.0068uF 20% LS=15mm Crimp 4mm