ECQ-E4103KF3
ECQ-E4103KF3 Panasonic Electronic Components
ABD0000C179.pdf
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP FILM 10000PF 10% 400VDC RAD
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - DC: 400V
Height - Seated (Max): 0.488" (12.40mm)
Capacitance: 10000 pF
Size / Dimension: 0.406" L x 0.169" W (10.30mm x 4.30mm)
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ECQ-E4103KF3 Panasonic Electronic Components
Description: CAP FILM 10000PF 10% 400VDC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - DC: 400V, Height - Seated (Max): 0.488" (12.40mm), Capacitance: 10000 pF, Size / Dimension: 0.406" L x 0.169" W (10.30mm x 4.30mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ECQ-E4103KF3 ECQ-E4103KF3 Hersteller : Panasonic Electronic Components ABD0000C179.pdf Description: CAP FILM 10000PF 10% 400VDC RAD
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Termination: PC Pins
Voltage Rating - DC: 400V
Capacitance: 10000 pF
auf Bestellung 1329 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 28
ECQ-E4103KF3 ECQ-E4103KF3 Hersteller : Panasonic ABD0000C179.pdf Film Capacitors 400VDC 0.01uF 10% MPET L/S=5mm
auf Bestellung 177 Stücke:
Mindestbestellmenge: 5
ECQ-E4103KF3 ECQ-E4103KF3 Hersteller : Panasonic abd0000c179.pdf Cap Film 0.01uF 400V PET 10% (10.3 X 4.3 X 12.4mm) Radial 5mm 105°C Ammo
Produkt ist nicht verfügbar
ECQE4103KF3 Hersteller : PANASONIC Category: THT Film Capacitors
Description: Capacitor: polyimide; ECQE; 0.01uF; 400VDC; 10.3x4.3x12.4mm; THT
Type of capacitor: polyimide
Capacitance: 10nF
Operating voltage: 400V DC
Mounting: THT
Manufacturer series: ECQE
Tolerance: ±10%
Body dimensions: 10.3x4.3x12.4mm
Terminal pitch: 5mm
Operating temperature: -40...105°C