ECW-F2W395JAB Panasonic Electronic Components
ECWF%28A%29.pdf
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP FILM 3.9UF 5% 450VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 450V
Height - Seated (Max): 0.921" (23.40mm)
Capacitance: 3.9 µF
Size / Dimension: 1.035" L x 0.496" W (26.30mm x 12.60mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details ECW-F2W395JAB Panasonic Electronic Components
Description: CAP FILM 3.9UF 5% 450VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 450V, Height - Seated (Max): 0.921" (23.40mm), Capacitance: 3.9 µF, Size / Dimension: 1.035" L x 0.496" W (26.30mm x 12.60mm).
Weitere Produktangebote ECW-F2W395JAB
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ECW-F2W395JAB ECW-F2W395JAB Hersteller : Panasonic ABD0000C183-947563.pdf Film Capacitors 3.9uF 450VDC 5% MPP L/S=15mm