ECW-F4115JB
ECW-F4115JB Panasonic Electronic Components
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP FILM 1.1UF 5% 400VDC RADIAL
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: EMI, RFI Suppression; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 0.787" (20.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 400V
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Capacitance: 1.1 µF
Size / Dimension: 0.906" L x 0.535" W (23.00mm x 13.60mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details ECW-F4115JB Panasonic Electronic Components
Description: CAP FILM 1.1UF 5% 400VDC RADIAL, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: EMI, RFI Suppression; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 0.787" (20.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 400V, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Capacitance: 1.1 µF, Size / Dimension: 0.906" L x 0.535" W (23.00mm x 13.60mm).
Weitere Produktangebote ECW-F4115JB
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ECW-F4115JB ECW-F4115JB Hersteller : Panasonic panasonic_abd0000ce45.pdf Film Capacitors 400VDC 1.1uF 5% MPP L/S=25mm