ECW-F4393HBB
ECW-F4393HBB Panasonic Electronic Components
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP FILM 0.039UF 3% 400VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±3%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: EMI, RFI Suppression; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 400V
Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm)
Capacitance: 0.039 µF
Size / Dimension: 0.610" L x 0.236" W (15.50mm x 6.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details ECW-F4393HBB Panasonic Electronic Components
Description: CAP FILM 0.039UF 3% 400VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±3%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: EMI, RFI Suppression; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 400V, Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm), Capacitance: 0.039 µF, Size / Dimension: 0.610" L x 0.236" W (15.50mm x 6.00mm).
Weitere Produktangebote ECW-F4393HBB
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ECW-F4393HBB ECW-F4393HBB Hersteller : Panasonic panasonic_abd0000ce45.pdf Film Capacitors 400VDC 0.039uF 3% MPP L/S=7.5mm