ECW-F4474JBB
ECW-F4474JBB Panasonic Electronic Components
10_ECWF%28B%29.pdf
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP FILM 0.47UF 5% 400VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: EMI, RFI Suppression; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 0.492" (12.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 400V
Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm)
Capacitance: 0.47 µF
Size / Dimension: 0.906" L x 0.571" W (23.00mm x 14.50mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details ECW-F4474JBB Panasonic Electronic Components
Description: CAP FILM 0.47UF 5% 400VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: EMI, RFI Suppression; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 0.492" (12.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 400V, Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm), Capacitance: 0.47 µF, Size / Dimension: 0.906" L x 0.571" W (23.00mm x 14.50mm).
Weitere Produktangebote ECW-F4474JBB
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ECW-F4474JBB ECW-F4474JBB Hersteller : Panasonic Panasonic_ABD0000C245_1.pdf Film Capacitors 400VDC 0.47uF 5% MPP L/S=12.5mm