Produkte > PANASONIC > ECW-FD2J154JQ
ECW-FD2J154JQ
ECW-FD2J154JQ Panasonic
ABD0000C255.pdf
Hersteller: Panasonic
Film Capacitors 630VDC 0.15uF 5% MPP L/S=10mm
auf Bestellung 978 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ECW-FD2J154JQ Panasonic
Description: CAP FILM 0.15UF 5% 630VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: EMI, RFI Suppression; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 630V, Height - Seated (Max): 0.598" (15.20mm), Capacitance: 0.15 µF, Size / Dimension: 0.496" L x 0.268" W (12.60mm x 6.80mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ECW-FD2J154JQ ECW-FD2J154JQ Hersteller : Panasonic Electronic Components ABD0000C255.pdf Description: CAP FILM 0.15UF 5% 630VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: EMI, RFI Suppression; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 630V
Height - Seated (Max): 0.598" (15.20mm)
Capacitance: 0.15 µF
Size / Dimension: 0.496" L x 0.268" W (12.60mm x 6.80mm)