ECW-FD2J473JB
ECW-FD2J473JB Panasonic Electronic Components
ABD0000C255.pdf
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP FILM 0.047UF 5% 630VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: EMI, RFI Suppression; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 630V
Height - Seated (Max): 0.504" (12.80mm)
Capacitance: 0.047 µF
Size / Dimension: 0.496" L x 0.173" W (12.60mm x 4.40mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ECW-FD2J473JB Panasonic Electronic Components
Description: CAP FILM 0.047UF 5% 630VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: EMI, RFI Suppression; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 630V, Height - Seated (Max): 0.504" (12.80mm), Capacitance: 0.047 µF, Size / Dimension: 0.496" L x 0.173" W (12.60mm x 4.40mm).
Weitere Produktangebote ECW-FD2J473JB
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ECW-FD2J473JB ECW-FD2J473JB Hersteller : Panasonic ABD0000C255.pdf Film Capacitors 630VDC 0.047uF 5% MPP L/S=7.5mm