ECW-FD2J473K4 Panasonic Electronic Components
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP FILM 0.047UF 10% 630VDC RAD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: EMI, RFI Suppression; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 630V
Height - Seated (Max): 0.307" (7.80mm)
Capacitance: 0.047 µF
Size / Dimension: 0.496" L x 0.173" W (12.60mm x 4.40mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ECW-FD2J473K4 Panasonic Electronic Components
Description: CAP FILM 0.047UF 10% 630VDC RAD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: EMI, RFI Suppression; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 630V, Height - Seated (Max): 0.307" (7.80mm), Capacitance: 0.047 µF, Size / Dimension: 0.496" L x 0.173" W (12.60mm x 4.40mm).
Weitere Produktangebote ECW-FD2J473K4
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ECW-FD2J473K4 ECW-FD2J473K4 Hersteller : Panasonic ABD0000C255-1131244.pdf Film Capacitors 630VDC 0.047uF 10% MPP L/S=7.5mm