Produkte > PANASONIC > ECW-FD2J475JB
ECW-FD2J475JB
ECW-FD2J475JB Panasonic
998
Hersteller: Panasonic
Film Capacitors 630VDC 4.7uF 5% MPP L/S=15mm
auf Bestellung 1089 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ECW-FD2J475JB Panasonic
Description: CAP FILM 4.7UF 5% 630VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: EMI, RFI Suppression; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 630V, Height - Seated (Max): 1.138" (28.90mm), Capacitance: 4.7 µF, Size / Dimension: 0.996" L x 0.720" W (25.30mm x 18.30mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ECW-FD2J475JB ECW-FD2J475JB Hersteller : Panasonic Electronic Components 998 Description: CAP FILM 4.7UF 5% 630VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: EMI, RFI Suppression; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 630V
Height - Seated (Max): 1.138" (28.90mm)
Capacitance: 4.7 µF
Size / Dimension: 0.996" L x 0.720" W (25.30mm x 18.30mm)