Produkte > PANASONIC > ECW-FE2J105P5
ECW-FE2J105P5
ECW-FE2J105P5 Panasonic
ABD0000C202-947675.pdf
Hersteller: Panasonic
Film Capacitors 630VDC 1.0uF 5% ST MMP L/S=27.5
auf Bestellung 568 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ECW-FE2J105P5 Panasonic
Description: CAP FILM 1UF 5% 630VDC RADIAL, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: EMI, RFI Suppression; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 141V, Voltage Rating - DC: 630V, Height - Seated (Max): 0.768" (19.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 1 µF, Size / Dimension: 1.220" L x 0.354" W (31.00mm x 9.00mm).
Weitere Produktangebote ECW-FE2J105P5
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ECWFE2J105P5 ECWFE2J105P5 Hersteller : PANASONIC Description: PANASONIC - ECWFE2J105P5 - CAP, 1UF, 630V, FILM, RADIAL
tariffCode: 85322500
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: -
directShipCharge: 25
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
auf Bestellung 16 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
ECW-FE2J105P5 ECW-FE2J105P5 Hersteller : Panasonic Electronic Components ABD0000C202.pdf Description: CAP FILM 1UF 5% 630VDC RADIAL
Tolerance: ±5%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: EMI, RFI Suppression; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 141V
Voltage Rating - DC: 630V
Height - Seated (Max): 0.768" (19.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1 µF
Size / Dimension: 1.220" L x 0.354" W (31.00mm x 9.00mm)