Produkte > PANASONIC > ECW-FG80685JA
ECW-FG80685JA
ECW-FG80685JA Panasonic
Panasonic_Capacitor_Film_Leaded_(ECW-FG_Series)_04-1878817.pdf
Hersteller: Panasonic
Film Capacitors 800VDC 6.8uF 5% Cut Lead AEC-Q200
auf Bestellung 125 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ECW-FG80685JA Panasonic
Description: CAP FILM 6.8UF 800VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Features: High Temperature, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 110°C, Applications: Automotive; High Frequency, Switching, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 800V, Height - Seated (Max): 1.299" (33.00mm), Capacitance: 6.8 µF, Size / Dimension: 1.240" L x 0.689" W (31.50mm x 17.50mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ECW-FG80685JA ECW-FG80685JA Hersteller : Panasonic Electronic Components RDL0000C245.pdf Description: CAP FILM 6.8UF 800VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 110°C
Applications: Automotive; High Frequency, Switching
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Voltage Rating - DC: 800V
Height - Seated (Max): 1.299" (33.00mm)
Capacitance: 6.8 µF
Size / Dimension: 1.240" L x 0.689" W (31.50mm x 17.50mm)