ECW-H12752RJV Panasonic Electronic Components
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP FILM 7500PF 5% 1.25KVDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: High Frequency, Switching
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 1250V (1.25kV)
Height - Seated (Max): 0.610" (15.50mm)
Capacitance: 7500 pF
Size / Dimension: 0.709" L x 0.276" W (18.00mm x 7.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details ECW-H12752RJV Panasonic Electronic Components
Description: CAP FILM 7500PF 5% 1.25KVDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: High Frequency, Switching, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 1250V (1.25kV), Height - Seated (Max): 0.610" (15.50mm), Capacitance: 7500 pF, Size / Dimension: 0.709" L x 0.276" W (18.00mm x 7.00mm).
Weitere Produktangebote ECW-H12752RJV
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ECW-H12752RJV ECW-H12752RJV Hersteller : Panasonic 1009 Film Capacitors 1250VDC .0075uF 5% MPP L/S=7.5mm