ECW-H20242JVB Panasonic Electronic Components
ABD0000C186.pdf
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP FILM 2400PF 5% 2KVDC RADIAL
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: High Frequency, Switching
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 2000V (2kV)
Height - Seated (Max): 0.807" (20.50mm)
Capacitance: 2400 pF
Size / Dimension: 0.709" L x 0.335" W (18.00mm x 8.50mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details ECW-H20242JVB Panasonic Electronic Components
Description: CAP FILM 2400PF 5% 2KVDC RADIAL, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: High Frequency, Switching, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 2000V (2kV), Height - Seated (Max): 0.807" (20.50mm), Capacitance: 2400 pF, Size / Dimension: 0.709" L x 0.335" W (18.00mm x 8.50mm).
Weitere Produktangebote ECW-H20242JVB
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ECW-H20242JVB ECW-H20242JVB Hersteller : Panasonic ABD0000C186.pdf Film Capacitors 2000VDC 0.0024uF 5% MPP L/S=10mm
Produkt ist nicht verfügbar
ECWH20242JVB Hersteller : PANASONIC Category: THT Film Capacitors
Description: Capacitor: polypropylene; ECWH; 0.0024uF; 2kVDC; 18x8.5x17.5mm
Type of capacitor: polypropylene
Manufacturer series: ECWH
Capacitance: 2.4nF
Operating voltage: 2kV DC
Body dimensions: 18x8.5x17.5mm
Mounting: THT
Tolerance: ±5%
Terminal pitch: 10mm
Operating temperature: -40...105°C