Produkte > PANASONIC > ECW-F6203HL
ECW-F6203HL
ECW-F6203HL Panasonic
abd0000c245.pdf
Hersteller: Panasonic
Cap Film 0.02uF 630V PP 3% (12.5 X 6.5 X 9.3mm) Radial 10mm 105°C Bulk
auf Bestellung 905 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 154
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ECW-F6203HL Panasonic
Description: CAP FILM 0.02UF 3% 630VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±3%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: High Frequency, Switching, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 223V, Voltage Rating - DC: 630V, Height - Seated (Max): 0.425" (10.80mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.02 µF, Size / Dimension: 0.492" L x 0.256" W (12.50mm x 6.50mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ECW-F6203HL ECW-F6203HL Hersteller : Panasonic abd0000c245.pdf Cap Film 0.02uF 630V PP 3% (12.5 X 6.5 X 9.3mm) Radial 10mm 105°C Bulk
auf Bestellung 2100 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 110
ECW-F6203HL ECW-F6203HL Hersteller : Panasonic Panasonic_ABD0000C245_1.pdf Film Capacitors 630VDC 0.02uF 3% MPP L/S=10mm
auf Bestellung 173 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
ECW-F6203HL ECW-F6203HL Hersteller : Panasonic Industry ECWF6203HL Description: CAP FILM 0.02UF 3% 630VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±3%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: High Frequency, Switching
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 223V
Voltage Rating - DC: 630V
Height - Seated (Max): 0.425" (10.80mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.02 µF
Size / Dimension: 0.492" L x 0.256" W (12.50mm x 6.50mm)
auf Bestellung 899 Stücke:
Mindestbestellmenge: 7
auf Bestellung 33 Stücke:
ECWF6203HL ECWF6203HL Hersteller : PANASONIC ECWF6104JL.PDF Category: THT Film Capacitors
Description: Capacitor: polypropylene; ECWF; 20nF; 630VDC; 12.5x6.5x9.3mm; THT
Mounting: THT
Type of capacitor: polypropylene
Operating temperature: -40...105°C
Capacitance: 20nF
Terminal pitch: 10mm
Body dimensions: 12.5x6.5x9.3mm
Tolerance: ±3%
Operating voltage: 630V DC