Produkte > EDATEC > ED-HMI2020-101C-0416
ED-HMI2020-101C-0416
ED-HMI2020-101C-0416 EDATEC
ED-HMI2002-101C-datasheet-en.pdf
Hersteller: EDATEC
Description: RPI CM4004016 10.1" LCD HMI
Power (Watts): 25W
Features: Expansion Interface
Packaging: Box
Display Type: Color
Speed: 1.5GHz
Type: Touchscreen
Operating Temperature: -25°C ~ 60°C
Voltage - Supply: 9 ~ 28VDC
Core Processor: Raspberry Pi CM4 # CM4004016: ARM Cortex-A72
Ingress Protection: IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Cooling Type: Heat Plate
Form Factor: 10.1"
Video Outputs: HDMI
Ethernet: 10/100/1000 Mbps
USB: USB 2.0 (1)
Storage Interface: eMMC
Number of Cores: 4
RAM Capacity/Installed: 4GB
Size - Display: 10.1"