Produkte > EDATEC > ED-HMI2120-101C-12084EU
ED-HMI2120-101C-12084EU
ED-HMI2120-101C-12084EU EDATEC
ED-HMI2120-101C-datasheet-en.pdf
Hersteller: EDATEC
Description: RPI HMI 10.1'' W/CM4102008
Power (Watts): 20W
Features: Expansion Interface
Packaging: Box
Display Type: Color
Speed: 1.5GHz
Type: Touchscreen
Operating Temperature: -25°C ~ 60°C
Voltage - Supply: 9 ~ 36VDC
Core Processor: Raspberry Pi CM4 # CM4102008: ARM Cortex-A72
Ingress Protection: IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Cooling Type: Heat Plate
Form Factor: 10.1"
Video Outputs: HDMI
Ethernet: 10/100 Mbps, 10/100/1000 Mbps
USB: Micro USB (1), USB 2.0 (2)
RS-232 (422, 485): 4
Watchdog Timer: Yes
Storage Interface: eMMC
Number of Cores: 4
RAM Capacity/Installed: 2GB
Size - Display: 10.1"