Produkte > EDATEC > ED-LENS-C-303500-10
ED-LENS-C-303500-10
ED-LENS-C-303500-10 EDATEC
EDATEC_11-19-2025_ED-LENS-C-303500-10-datasheet-en.pdf
Hersteller: EDATEC
Camera Lenses Image Surface Size 2/3" Interface C-MountLight Aperture F2.8-F16 Focal length 35mm Resolution 10MP Lens
auf Bestellung 20 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ED-LENS-C-303500-10 EDATEC
Description: C-MOUNT,10MP,FOCAL LENGTH 35MM, Packaging: Box, Mounting Type: C-Mount, Diameter: 29.0mm Dia, Length: 46.4mm, Type: Standard, Operating Temperature: -20°C ~ 60°C, Field of View: 11.1° x 18.4°, Working Distance: 200mm, Focal Length: 35.0mm, Focal Ratio: F2.8 ~ F16, Compatible Sensor Size (Max): 2/3", TV Distortion: -0.172%, Filter Size: M27 x P0.5.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ED-LENS-C-303500-10 Hersteller : EDATEC Description: C-MOUNT,10MP,FOCAL LENGTH 35MM
Packaging: Box
Mounting Type: C-Mount
Diameter: 29.0mm Dia
Length: 46.4mm
Type: Standard
Operating Temperature: -20°C ~ 60°C
Field of View: 11.1° x 18.4°
Working Distance: 200mm
Focal Length: 35.0mm
Focal Ratio: F2.8 ~ F16
Compatible Sensor Size (Max): 2/3"
TV Distortion: -0.172%