EDC10-50-T
EDC10-50-T Eaton - Electronics Division
eaton-edc10-10x32mm-ev-fuse-data-sheet-elx1300-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FUSE EV 50A 500VAC/DC T TERM
Packaging: Box
Package / Case: Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Size / Dimension: 0.406" Dia x 1.362" L (10.30mm x 34.60mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 50A
Mounting Type: Bolt Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: Electrical, Industrial
Approval Agency: cURus
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 3kA AC, 10kA DC
Voltage Rating - AC: 500 VAC
Voltage Rating - DC: 500 VDC
auf Bestellung 51 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EDC10-50-T Eaton - Electronics Division
Description: FUSE EV 50A 500VAC/DC T TERM, Packaging: Box, Package / Case: Cylindrical, Blade Terminal (Bolt), Size / Dimension: 0.406" Dia x 1.362" L (10.30mm x 34.60mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 50A, Mounting Type: Bolt Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Electrical, Industrial, Approval Agency: cURus, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 3kA AC, 10kA DC, Voltage Rating - AC: 500 VAC, Voltage Rating - DC: 500 VDC.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EDC10-50-T EDC10-50-T Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-edc10-10x32mm-ev-fuse-data-sheet-elx1300-en.pdf Automotive Fuses EDC10 Family, 50 Amp, 420 Vac / 500 Vdc, 10 kA I.R., 10 x 32 mm footprint, T Terminal
auf Bestellung 20 Stücke:
Lieferzeit 80-84 Tag (e)
Anzahl Preis
EDC10-50-T EDC10-50-T Hersteller : Eaton Electronics eaton-edc10-10x32mm-ev-fuse-data-sheet-elx1300-en.pdf Automotive Fuses EDC10 Family, 50 Amp, 420 Vac / 500 Vdc, 10 kA I.R., 10 x 32 mm footprint, T Terminal