EDC105Z6R3C
EDC105Z6R3C Cornell Dubilier - CDE
EDC.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Supercapacitors / Ultracapacitors 1F 6.3V 70C
auf Bestellung 447 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EDC105Z6R3C Cornell Dubilier - CDE
Description: 1.0F, 6.3V, Packaging: Tube, Tolerance: -20%, +80%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.846" Dia (21.50mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 70°C, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Termination: PC Pins, ESR (Equivalent Series Resistance): 30Ohm @ 1kHz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 70°C, Height - Seated (Max): 0.374" (9.50mm), Capacitance: 1 F, Voltage - Rated: 6.3 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EDC105Z6R3C EDC105Z6R3C Hersteller : Cornell Dubilier Knowles EDC.pdf Description: 1.0F, 6.3V
Packaging: Tube
Tolerance: -20%, +80%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.846" Dia (21.50mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Termination: PC Pins
ESR (Equivalent Series Resistance): 30Ohm @ 1kHz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 70°C
Height - Seated (Max): 0.374" (9.50mm)
Capacitance: 1 F
Voltage - Rated: 6.3 V