EDC473Z5R5V
EDC473Z5R5V Cornell Dubilier Knowles
EDC.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: 0.047F, 5.5V
Tolerance: -20%, +80%
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial, Can - Vertical
Size / Dimension: 0.453" Dia (11.50mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Termination: PC Pins
ESR (Equivalent Series Resistance): 120Ohm @ 1kHz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 70°C
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 47 mF
Voltage - Rated: 5.5 V
auf Bestellung 4340 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EDC473Z5R5V Cornell Dubilier Knowles
Description: 0.047F, 5.5V, Tolerance: -20%, +80%, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Can - Vertical, Size / Dimension: 0.453" Dia (11.50mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 70°C, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Termination: PC Pins, ESR (Equivalent Series Resistance): 120Ohm @ 1kHz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 70°C, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 47 mF, Voltage - Rated: 5.5 V.
Weitere Produktangebote EDC473Z5R5V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EDC473Z5R5V EDC473Z5R5V Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor EDC.pdf Supercapacitors / Ultracapacitors 0.047F 5.5V 70 DEG C