EDC684Z6R3C
EDC684Z6R3C Cornell Dubilier Knowles
EDC.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: 0.68F, 6.3V
Packaging: Tube
Tolerance: -20%, +80%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.846" Dia (21.50mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Termination: PC Pins
ESR (Equivalent Series Resistance): 50Ohm @ 1kHz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 70°C
Height - Seated (Max): 0.374" (9.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 680 mF
Voltage - Rated: 6.3 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EDC684Z6R3C Cornell Dubilier Knowles
Description: 0.68F, 6.3V, Packaging: Tube, Tolerance: -20%, +80%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.846" Dia (21.50mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 70°C, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Termination: PC Pins, ESR (Equivalent Series Resistance): 50Ohm @ 1kHz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 70°C, Height - Seated (Max): 0.374" (9.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 680 mF, Voltage - Rated: 6.3 V.
Weitere Produktangebote EDC684Z6R3C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EDC684Z6R3C EDC684Z6R3C Hersteller : Cornell Dubilier - CDE EDC.pdf Supercapacitors / Ultracapacitors 0.68F 6.3V 70C