Produkte > ASTRODYNE TDI > EDCC-1507
EDCC-1507
EDCC-1507 Astrodyne TDI
ECA15.pdf
Hersteller: Astrodyne TDI
Description: AC/DC CONVERTER +/-15V 15W
Power (Watts): 15W
Features: Adjustable Output, Universal Input
Packaging: Tape & Box (TB)
Size / Dimension: 3.96" L x 2.16" W x 1.00" H (100.6mm x 54.9mm x 25.4mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Type: Enclosed
Operating Temperature: 0°C ~ 40°C
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: cURus
Efficiency: 74%
Voltage - Output 1: 15V
Voltage - Output 2: -15V
Part Status: Active
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 4.242 kV
Standard Number: 60950-1
Current - Output 1: 500 mA
Current - Output 2: 500 mA
auf Bestellung 4 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EDCC-1507 Astrodyne TDI
Description: AC/DC CONVERTER +/-15V 15W, Power (Watts): 15W, Features: Adjustable Output, Universal Input, Packaging: Tape & Box (TB), Size / Dimension: 3.96" L x 2.16" W x 1.00" H (100.6mm x 54.9mm x 25.4mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, Type: Enclosed, Operating Temperature: 0°C ~ 40°C, Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: cURus, Efficiency: 74%, Voltage - Output 1: 15V, Voltage - Output 2: -15V, Part Status: Active, Number of Outputs: 2, Voltage - Isolation: 4.242 kV, Standard Number: 60950-1, Current - Output 1: 500 mA, Current - Output 2: 500 mA.