EDLRG105H3R6C
EDLRG105H3R6C Cornell Dubilier - CDE
EDLR-276045.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Supercapacitors / Ultracapacitors 3.6VDC 1F 19.5x5.5mm
auf Bestellung 66 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EDLRG105H3R6C Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP 1F -20% +80% 3.6V T/H, Tolerance: -20%, +80%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Horizontal, Size / Dimension: 0.748" Dia (19.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Lead Spacing: 0.787" (20.00mm), Termination: PC Pins, ESR (Equivalent Series Resistance): 20Ohm @ 1kHz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.256" (6.50mm), Capacitance: 1 F, Voltage - Rated: 3.6 V.
Weitere Produktangebote EDLRG105H3R6C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EDLRG105H3R6C EDLRG105H3R6C Hersteller : Cornell Dubilier Knowles EDLR.pdf Description: CAP 1F -20% +80% 3.6V T/H
Tolerance: -20%, +80%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can, Horizontal
Size / Dimension: 0.748" Dia (19.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Lead Spacing: 0.787" (20.00mm)
Termination: PC Pins
ESR (Equivalent Series Resistance): 20Ohm @ 1kHz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.256" (6.50mm)
Capacitance: 1 F
Voltage - Rated: 3.6 V